Senat przyjął nowelizację ustawy o OZE

Data artykułu: 2 lipca 2018 r.

Senat przyjął nowelizację ustawy o OZE

29 czerwca 2018 r. Senat przyjął bez poprawek ustawę o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw, która 7 czerwca została uchwalona przez Sejm. Ustawa została już podpisana przez Prezydenta, zatem wejdzie w życie jeszcze w lipcu.

Nowelizacja wprowadza zmianę definicji budowli w prawie budowlanym. Jest to powrót do poprzednio obowiązujących uregulowań w zakresie podatku od nieruchomości, zgodnie z którymi budowlą są jedynie części budowlane elektrowni wiatrowych. W konsekwencji elementy techniczne (w szczególności turbina) nie będą już podlegały opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości (co do zasady w stawce 2% od ich wartości).

Nowe przepisy wejdą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, ale z mocą od dnia 1 stycznia 2018 r. W zakresie podatku do nieruchomości za 2018 rok otwiera się zatem droga do odzyskania nadpłaty podatku. O możliwości odzyskania nadpłat za rok 2017 przesądzi natomiast uchwała 7 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego

Zobacz podobne

Network of the Year – Nexia International

27.08.2018 r.

Z przyjemnością informujemy, że nasza sieć Nexia International jest finalistą w dwóch kategoriach w The Accountant & International Accounting Bulletin Awards 2018. Nominowane kategorie to "Sieć Roku" i "Kampania Komunikacyjna Roku". Gratulujemy! Nagroda "Sieć Roku" będzie przyznana na podstawie  wielu kluczowych obszarów strategicznych i operacyjnych biorąc pod uwagę okres ostatnich 12 miesięcy. Nagroda ta ma wyróżnić […]

Poszukujemy konsultanta!

13.06.2018 r.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest ADVICERO TAX SP. Z O.O.; e-mail: office@advicero.eu. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.