REIT konferencja i raport, 09/2017

Data artykułu: 12 października 2017 r.

REIT konferencja i raport, 09/2017

Advicero, niezależna spółka świadcząca od wielu lat wysokiej jakości usługi doradztwa podatkowego oraz księgowe dla podmiotów działających w sektorze nieruchomości, handlu detalicznego/ecommerce oraz energetyki odnawialnej została Sponsorem III edycji konferencji REIT/SRWN w praktyce.

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano, Partner w Advicero Tax wystąpi podczas Konferencji

Katarzyna jest Partnerem w Advicero Tax. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym od 2003 r., doświadczenie zawodowe zdobywa od 2000 r. W ciągu swojej kariery zawodowej współpracowała z międzynarodowymi firmami konsultingowymi, m.in. tzw. Wielkiej Czwórki.

Zbliżająca się konferencja jest kolejną, ważną inicjatywą, związaną z propagowaniem tematu funduszy SRWN w gronie najważniejszych przedstawicieli komercyjnego oraz mieszkaniowego rynku nieruchomości. Mając na uwadze zaawansowanie prac prowadzonych nad Ustawą o Spółkach Rynku Wynajmu Nieruchomości przez Ministerstwo Rozwoju, wydarzenie to może przyczynić się w sposób znaczący do rozwoju idei SRWN oraz zrozumienia jej mechanizmów i założeń.

Ze względu na istotne znaczenie dla polskiego rynku nieruchomości tworzonego właśnie prawa postanowiliśmy zaangażować się w organizację spotkania oraz wypowiedzieć w kwestii międzynarodowych doświadczeń i kompetencji w zakresie struktur REIT obowiązujących w innych krajach Europy.

Wystąpienie Klimkiewicz-Deplano będzie obejmowało następujące punkty:

  • Opodatkowanie REIT w innych krajach - porównanie do polskiego modelu
  • Czy zachęty podatkowe wpłynęły na popularność REITów w innych jurysdykcjach?
  • Z jakich doświadczeń innych krajów w zakresie modelu podatkowego REITów mógłby skorzystać polski ustawodawc

Wraz z organizatorami konferencji, Stowarzyszeniem REIT oraz powermeetings.eu zapraszamy do udziału w konferencji REIT/SRWN w praktyce - 19 września 2017 w Hotelu Radisson Blu w Warszawie.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://powermeetings.eu/konferencja/srwn-reit/w-praktyce/

 

Zobacz podobne

WSZYSCY POWINNIŚMY ROBIĆ PODATKOWE DUE DILIGENCE !!!

19.04.2018 r.

Wczoraj zapadł bardzo ważny Wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Nie jest do końca podatkowy ale ma ogromne znaczenie dla podatków, podatkowców i podatników, szczególnie w zakresie transakcji. Otóż TK stwierdził, że organy podatkowe, na zasadzie analogii legis mogą korzystać z instytucji skargi pauliańskiej. Jest to instytucja uregulowana w art. 527 § 1 Kodeksu Cywilnego pozwalająca prowadzić egzekucję […]

Newsletter Podatkowy Marzec 2018 r.

29.03.2018 r.

Rozporządzenie dotyczące dokumentacji cen transferowych już obowiązuje Wkłady pieniężne jednak bez podatku Założenia nowelizacji VAT Sprawozdania finansowe – nowy obowiązek składania przez Internet Skutki błędnej kwalifikacji transakcji – wyrok TSUE z 21 lutego 2018 r., C 628/16 Kreuzmayr GmbH Wyrok TSUE w sprawie C-159/17   Rozporządzenie dotyczące dokumentacji cen transferowych już obowiązuje Rozporządzenie weszło w […]

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest ADVICERO TAX SP. Z O.O.; e-mail: office@advicero.eu. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.