Forum Cen Transferowych

Data artykułu: 19 kwietnia 2018 r.

Forum Cen Transferowych

12 kwietnia 2018 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pierwszym Forum Cen Transferowych organizowanym pod auspicjami Ministerstwa Finansów.

Celem Forum jest stworzenie platformy do dyskusji na temat cen transferowych – pomiędzy administracją podatkową, biznesem, doradcami a także przedstawicielami środowisk naukowych.

Najważniejsze tematy, które omówiono podczas Forum to:

  • Analizy danych porównawczych;
  • Uproszczone uprzednie porozumienia cenowe (APA) – w Ministerstwie funkcjonuje specjalny zespół, którego prace poświęcone są tematyce APA; w trakcie Forum ujawniono niektóre szczegóły uproszczonej procedury, nad którą toczą się obecnie prace:

- okres obowiązywania decyzji – 3 lata (przy standardowej APA –5 lat) - z możliwością przedłużenia;

- będzie mieć zastosowanie do usług o niskiej wartości dodanej;

- opłata będzie niższa niż przy standardowej APA;

- wnioski o wydanie uproszczonej APA będą objęte tajemnicą skarbową.

  • Usługi o niskiej wartości dodanej – Ministerstwo Finansów pracuje nad tzw. safe harbors – przykładami sytuacji, w których podejście prezentowane przez podatników w zakresie cen transferowych nie powinno być kwestionowane.

Forum było świetną okazją do spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Finansów w celu wymiany spostrzeżeń na temat cen transferowych. Będziemy uczestniczyć w następnych spotkaniach w ramach Forum
i informować o wnioskach z nich płynących.

 

Zobacz podobne

12/12/2017 Zaproszenie na śniadanie podatkowe

05.12.2017 r.

Zaproszenie na śniadanie podatkowe, które odbędzie się w biurze Advicero Tax w Warszawie (ul. Moniuszki 1A). Śniadanie podatkowe odbędzie się: w dniu 12 grudnia 2017r. (wtorek) w godzinach 9:30 – 12:30. Podczas spotkania nasi eksperci w nieformalnej atmosferze przybliżą Państwu najistotniejsze elementy zmian w polskim systemie podatkowym, które zapowiadane są na 2018 rok. Tematyka spotkania obejmie w szczególności: Planowane zmiany w podatkach […]

Polskie WSA i NSA o kryptowalutach – trendy w opodatkowaniu

21.05.2018 r.

Opodatkowanie kryptowalut Od początku 2018 r. pojawiły się trzy istotne orzeczenia dotyczące kwestii opodatkowania kryptowalut, wydane kolejno przez Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 6 marca 2018 r. (II FSK 488/16), WSA w Gliwicach w dniu 11 kwietnia 2018 r. (sygn. akt I SA/Gl 248/18) oraz WSA w Olsztynie w dniu 9 maja 2018 r. (I […]

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest ADVICERO TAX SP. Z O.O.; e-mail: office@advicero.eu. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.