Forum Cen Transferowych

Data artykułu: 19 kwietnia 2018 r.

Forum Cen Transferowych

12 kwietnia 2018 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pierwszym Forum Cen Transferowych organizowanym pod auspicjami Ministerstwa Finansów.

Celem Forum jest stworzenie platformy do dyskusji na temat cen transferowych – pomiędzy administracją podatkową, biznesem, doradcami a także przedstawicielami środowisk naukowych.

Najważniejsze tematy, które omówiono podczas Forum to:

  • Analizy danych porównawczych;
  • Uproszczone uprzednie porozumienia cenowe (APA) – w Ministerstwie funkcjonuje specjalny zespół, którego prace poświęcone są tematyce APA; w trakcie Forum ujawniono niektóre szczegóły uproszczonej procedury, nad którą toczą się obecnie prace:

- okres obowiązywania decyzji – 3 lata (przy standardowej APA –5 lat) - z możliwością przedłużenia;

- będzie mieć zastosowanie do usług o niskiej wartości dodanej;

- opłata będzie niższa niż przy standardowej APA;

- wnioski o wydanie uproszczonej APA będą objęte tajemnicą skarbową.

  • Usługi o niskiej wartości dodanej – Ministerstwo Finansów pracuje nad tzw. safe harbors – przykładami sytuacji, w których podejście prezentowane przez podatników w zakresie cen transferowych nie powinno być kwestionowane.

Forum było świetną okazją do spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Finansów w celu wymiany spostrzeżeń na temat cen transferowych. Będziemy uczestniczyć w następnych spotkaniach w ramach Forum
i informować o wnioskach z nich płynących.

 

Zobacz podobne

Newsletter Tax News | Maj 2018 r.

15.05.2018 r.

Komunikat MF w sprawie skutków podatkowych obrotu kryptowalutami Zmiany w zakresie minimalnego podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych Raport MF w sprawie pierwszego roku funkcjonowania KAS MF chce ograniczyć nadużywanie interpretacji indywidualnych Interpretacje ogólne MF dotyczące cen transferowych Rząd poprosi Komisję Europejską o zgodę na wprowadzenie obowiązkowej podzielonej płatności w VAT w niektórych branżach     […]

Koncepcja REIT wraca nad Wisłę

12.04.2018 r.

Niewiele czasu upłynęło od ostatnich burzliwych dyskusji na temat polskich REIT-ów (SRWN). Okazuje się, że zapotrzebowanie na tego typu instytucje jest tak duże, że Ministerstwo Finansów po raz kolejny podejmuje próbę wprowadzenia ich do polskiego porządku prawnego. Zgodnie z oficjalnym komunikatem MF, prace nad ustawą mają zostać zakończone w pierwszej połowie 2018 r. Założenia: Proponuje […]

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest ADVICERO TAX SP. Z O.O.; e-mail: office@advicero.eu. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.